A ricinusolajat belsőleg már igen ritkán alkalmazzuk, korábban egyszeri hashajtásra használták, főleg műtéti előkészítés keretében. Manapság már vannak korszerűbb megoldások hashajtásra, de javasolt tisztában lenni a ricinusolaj hatásmechanizmusával.
A ricinusolaj hatóanyagai irritálják a bélfalat, gyorsabb mozgásra serkentve ezzel, a folyadék- és a tápanyagfelvétel ennek következtében csökken, és kialakul a hashajtó hatás. Manapság még patikákban lehet kapni étkezési minőségű ricinusolajat, ezt használhatjuk hashajtásra, azonban érdemes említést tenni a korszerűbb megoldásokról. Gyógynövények közül használhatjuk hashajtásra a kutyabengekéreg teáját - ugyancsak egyszeri használatra. Szennalevelet és szennatermést szintén alkalmazhatunk hashajtásra, mindkettő igen erős hashajtó, egyszeri használatra alkalmas, 4-5 napnál tovább azonban ne alkalmazzuk őket! Használatuk során fogyasszunk sok folyadékot, és ügyeljünk az ásványi anyagok pótlására is!
Súlyos székrekedés esetén szóba jöhetnek hashajtók, hosszú távon azonban az étrenden szükséges változtatni. Étrendünkbe be kell építeni a rostokat, fogyasszunk útifű maghéjat, zabkorpát vagy búzakorpát, emellett együnk minden nap zöldségeket és gyümölcsöket és igyunk elegendő folyadékot! A diétát kiegészíthetjük legmaggal, lenmagpehellyel vagy lenmag olajjal. A síkosabbá teszi a beleket és a székletet, így az könnyen üríthetővé válik.
A ricinusolaj felhasználása előtt konzultálj kezelőorvosoddal! A természetes gyógymódok nem helyettesítik az orvos által felírt gyógyszert vagy kezelést!
A ricinusolaj a ricinus(Ricinus communis) magjából nyert, tápanyagokban és bioaktív összetevőkben gazdag, növényi olaj. Fő alkotóeleme a ricinolsav, ami egy gyulladáscsökkentő és antibakteriális hatással rendelkező, bőrirritációt enyhítő anyag. Az olaj továbbá többszörösen telítetlen zsírsavakat, például olajsavat és linolsavat tartalmaz, melyek hidratáljáka bőrt, megelőzve a bőrszárazság és a bőr repedezettségének kialakulását.
A E-vitamin jelenléte antioxidáns védelmet nyújt, javítja a bőr rugalmasságát és segíti a regenerációt. Ezen kívül a ricinusolaj hidratáló tulajdonságai révén mélyen behatol a bőrbe, javítva annak általános állapotát és megjelenését. Értékes összetevői együttesen teszik a ricinusolajat kiváló bőrápoló anyaggá.
Jó egészséget kívánunk!
A magas rosttartalmú útifű maghéj hatékony segítséget nyújt az emésztőrendszer egészségének megőrzésében, fogyasztása azoknak is ajánlott, akik érzékeny bélrendszerrel rendelkeznek, vagy diétáznak.
Ricinusolaj hajra és szempillára! Tartósítószer-, színezék- és vegyszermentes!
A ricinus magjából sajtolt olaj a legsűrűbb olajféle, mert nagyon sok olajsavat tartalmaz. Nagyon jól keverhető, környezetbarát és teljesen lebomló anyag, ezért előszeretettel alkalmazzák natúr kozmetikumokban, főleg hajápolókban és szappanokban.