1. A ricinusolajat már az ókori Egyiptomban is használták, elsősorban gyógyszerként. Egyiptomi papiruszokon szerepel a ricinusolaj gyulladáscsökkentő, fertőtlenítő és hashajtó hatása.
2. A ricinusolaj nem csak a ricinusnövény magjából származik, hanem a növény leveleiből és szárából is kinyerhető. Azonban a magokból készült olaj a leggyakoribb és legnépszerűbb formája.
3. A ricinusolajat sok országban használják az útburkolatok kenésére, mivel nagyon tartós és ellenálla víznek és a nedvességnek.
4. A ricinusolajat alkalmazzák a mezőgazdaságban is, például a növények védelmére és a termések előállítására. Egyes növények, például a kávé és a kakaó esetében a magvakat ricinusolajjal kezelik, mielőtt őrölnék és feldolgoznák őket.
5. A ricinusolajat korábban hagyományosan szérumként is használták a szülészetben és a nőgyógyászatban, például a méh összehúzódásának serkentése vagy a szoptatás elősegítése érdekében.
6. A ricinusolajat a vegyiparban is használják, például a műanyagok, festékek és gyanták előállításához.
7. A ricinusolaj magjai, amelyből a ricinusolajat előállítják, mérgező vegyületeket tartalmaznak, beleértve a ricint is. A ricin nagyon erős méreg, amely szájon át vagy beinjektálással komoly egészségügyi problémákat és akár halált is okozhat.
Sűrű, jellegzetesen “fű” illatú és világosan aranyló színű olaj. Ajakfényekben, rúzsokban használva puhítja a bőrt és fényt ad, szappanokban a krémességet biztosítja. Mai napig nem biztonyított tudományosan, de mégis, sokan számoltak be erősebb és szebb hajról, szempillákról a hosszass ricinus olajos pakolást és balzsamot használva. A ricinus olaj kiválóan ellensúlyozza a nap okozta bőrszárazságot, stresszt, ezért napvédő készítményekben kifejezetten javasolt alkalmazása.
A ricinus olaj a hajpakolások fő összetevője, és bár rendkívül zsírosít, de megfelelően adagolva hajnövesztő hatású lehet (tudományosan a mai napig nem tudták analizálni a hatóanyagot, mégis, gyakorlatilag mindenkinek van egy sztorija róla), s megelőzhető a hajvégek töredezése. Gyógyszerkönyvi minőségű, hidegen sajtolt. Erős ricinus illatú, állagában pedig rendkívül sűrű, szinte gél szerű bázisolaj. Szappanok összetevőjeként habzást, állagot lehet javítani.
Tartósítószer-, színezék- és vegyszermentes ricinusolaj A-vitaminnal. Külsőleg alkalmazhatjuk a szemöldök, a szempilla, a haj és a körmök ápolására. Esténként, lefekvés előtt, vékony rétegben vigyük fel a szemöldökre, szempillákra (fülpálcikával könnyebb) és körmökre. Másnap reggel langyos vízzel mossuk le. Hajápolóként alkalmazva hetenként egyszer vigyük fel a hajra, pakolás formájában (dunszkötéssel akár több órára is). Elkeverhetjük egy kis olívaolajjal, így könnyebben kezelhető az állaga. Normál hajmosással távolítsuk el az olajat a hajból.
Hand Love hidratáló kézkrém a kéz és a körömágy bőrének napi ápolására. Értékes édesmandula proteint tartalmaz, mely javítja a bőr hidratáltságát, ezen felül ricinus- és kókuszolaj, aloe vera juice, olívaolaj, urea és hamamelis kivonat alkotják. Minden bőrtípusra alkalmazható. Használja napi rendszerességgel!
Ricinusolaj hajra és szempillára! Tartósítószer-, színezék- és vegyszermentes!
A ricinus magjából sajtolt olaj a legsűrűbb olajféle, mert nagyon sok olajsavat tartalmaz. Nagyon jól keverhető, környezetbarát és teljesen lebomló anyag, ezért előszeretettel alkalmazzák natúr kozmetikumokban, főleg hajápolókban és szappanokban.